SKZemgale

Skautu iela 2, Jelgava   Rīgas iela 11, Jelgava   Latviešu / По-русски / English

Ledus halle Jelgavā

Ledus noslodzes grafiks Jelgavā Publiskā slidošana Veikals “Hokeja pasaule” Hokejs

Ar sporta kompleksa „Zemgale” svinīgo atklāšanu, 2001. gada 31. augustā, iesākās jauns posms Jelgavas sporta dzīvē.
Ledushalle jelgavniekiem piedāvā dažādas jaunas iespējas, ko līdz halles tapšanas brīdim liedza siltās ziemas un šāda kompleksa neesamība.
Šobrīd, kad pilnā sparā tiek aizvadīta nu jau četrpadsmitā sezona, Jelgavā acīmredzami ir atdzimis tāds sporta veids kā hokejs, kura noriets savu kulmināciju sasniedza pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā.
Ledus hallē Jelgavā savus ikdienas treniņus aizvada Jelgavas virslīgas Hokeja Klubs „Zemgale/LLU”, Jelgavas Ledus sporta skolas hokejisti, kuru kopskaits tuvojas četriem simtiem, kupli apmeklētās dažādu vecumu daiļslidošanas grupas, kā arī šorttrekisti.
Jaunie hokejisti, dažādās vecuma grupās izcīnījuši valsts čempionu godalgas un arī šobrīd vairāku vecuma grupu komandas ieņem LHF čempionātā stabilas līderpozicijas. Acīmredzami panākumi ir arī mūsu daiļslidotājām, kuras nu jau veiksmīgi startē dažādās starptautiskās sacensībās, kā arī Eiropas un Pasaules čempionātos.
Jelgavas Ledushalle ir Latvijas kērlinga dzimšanas vieta. Arī šajā sporta veidā mūsējiem ir nozīmīgi panākumi. Kopš specializētās Kērlinga halles uzbūvēšanas Rīgā, visi treniņu procesi un sacensības norisinās tur, uz speciāli kērlingam gatavota kvalitatīva ledus, ko īsā laika posmā nebūtu iespējams sagatavot hallē, kur paralēli nodarbojas hokejisti. Bet, neskatoties uz to, Jelgavas Ledushallē joprojām divas reizes sezonā norisinās Starptautiskie Kērlinga turnīri. Pavasarī „Jelgavas kauss” un rudenī „Zemgales kauss”, kuros tradicionāli startē vairāk kā 10 komandas (Igaunija, Lietuva, Skotija, Īrija, Polija, Nīderlandē, Šveice, Andora, Baltkrievija, Krievija, Kanāda).
Arī Latvijas Stājhokeja izlases dzimšanas vieta ir Jelgavas Ledushalle. Komanda jau vairākas sezonas ar panākumiem piedalās gan Eiropas, gan Pasaules čempionātos Stājhokejā. 2006. gadā Jelgavas Ledushallē norisinājās Pasaules čempionāts Stājhokejā, kur piedalījās sešu valstu pārstāvji – Somija, Čehija, Krievija, ASV, Kanāda un arī Latvija. Lielākais sasniegums Latvijas Stājhokeja izlasei ir 2011. gadā šeit pat Jegavas Ledushallē izcīnītais Eiropas čempionu kauss. Arī šogad viņi dosies tālajā ceļā uz Kanādu.
Ledushallē jau četrpadsmito sezonu startē Zemgales Amatieru Hokeja Līga, kuras dalībnieku skaits ik sezonu ir ap 15 amatieru un 10 amatieru-veterānu komandām. Šeit notiek dažādi starptautiski bērnu, jauniešu un veterānu hokeja turnīri. Pie mums viesojušās komandas no Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Lielbritānijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Polijas, Čehijas, Šveices, Luksemburgas, ASV un Kanādas.
Vasarās uz ledus savas treniņnometnes aizvada hokejisti no Baltkrievijas – Novopolockas „Himik”, jauniešu komandas no Kaļiņingradas, Pēterburgas, Harkovas, kā arī daiļslidotāji no 8 valstīm.
Jau četras vasaras Jelgavas Ledushallē tiek aizvadītas starptautiskās Kārļa Skrastiņa un Oskara Bārtuļa hokejistu treniņnometnes, kurās nodarbības vada respektējami speciālisti no Nacionālās Hokeja Līgas, kā arī no Zviedrijas un Somijas.
Ledushallē, ātri nomainot segumu, ir aizvadīti Jelgavai un visai Latvijai nozīmīgi pasākumi: Starptautiskais Folkloras festivāls „Sudmaliņas”, mūsu pašu populārās grupas „Prāta Vētra” koncerts, vairākas valsts mēroga izstādes, kā arī Jelgavā populārās Studentu dienas.
Ledushallē darbojas kafejnīca, kur var nobaudīt tāju vai kafiju, ieturēt gardu maltīti, vai skatoties hokeja translācijas uz lielā ekrāna, iemalkot kādu glāzi alus.

Rezervācijai un jautājumiem
Tālrunis: +371 63007220
Fakss: +371 63007219
Epasts: [email protected]

Sadarbības partneri:


ledushalle3

hokejs1

hokejs2

IMG_5454

Kērlings